Strona glówna Strona główna Mapa strony Mapa strony Formularz wyceny Przeprowadzki cennik Kontakt DTS Przeprowadzki
PRZEPROWADZKI FIRM PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE PRZEPROWADZKI KRAJOWE PRZEPROWADZKI FIRM PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE PRZEPROWADZKI KRAJOWE PRZEPROWADZKI FIRM PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE PRZEPROWADZKI KRAJOWE
Poznaj firme DTS: Popularne kierunki: Wiecej:
Referencje
Oferta przeprowadzek
Magazynowanie mienia
Ubezpieczenie
Opakowania
Zabacz nasza flote
Przeprowadzki Niemcy
Przeprowadzki Londyn
Przeprowadzki Holandia
Przeprowadzki Belgia
Przeprowadzki Dublin
Przeprowadzki Anglia
Poradnik przeprowadzkowy
Uzyteczne linki
Oferta last-minute
Poznaj naszą firmę: Dowiedz się więcej: Ważne:
Referencje
Flota i technologia
Ubezpieczenie
Zakres realizowanych uslug
Obsluga salonów meblowych
Polskie Stowarzyszenie Przeprowadzkowe
Nagrody i wyróznienia
Zaplecze techniczne
Kontakt
Histora firmy
Poradnik dla firm
Ciekawe linki
O firmie: Poradnik przeprowadzkowy: Inne:
Referencje
Ubezpieczenie i gwarancja
Flota pojazdów
Magazynowanie mienia
Opakowania
Kontakt
Jak wybrac firme?
Przygotowania
Jak sie pakowac?
Porady ekseprtów
Kalendarz przeprowadzkowy
Stowarzyszenie
Linki
Galeria zdjec

Przygotowania do przeprowadzki

Aby dobrze zaplanować przeprowadzkę należy przede wszystkim zacząć planować ją wcześnie. Rynek przeprowadzek nasyca się w okresie letnim oraz podczas większej ilości dni wolnych od pracy, więc jeżeli planujesz przeprowadzać się w takim terminie, postaraj się zarezerwować termin przeprowadzki przynajmniej miesiąc wcześniej. Ilość przeprowadzek zwiększa także się pod koniec każdego miesiąca, co związane jest z kończącymi się umowami najmu mieszkań i lokali.

Dwa miesiące wcześniej

Przygotuj plan nowego lokalu i zastanów się dokładnie, które rzeczy chcesz ze sobą zabrać. Należy zastanowić się czy będziesz miał wystarczająco dużo przestrzeni w nowym miejscu by ustawić tam rzeczy, które chcesz przewieźć. Musisz zastanowić się czy większe elementy wyposażenia jesteś w stanie wnieść do nowego pomieszczenia. Nie zapominaj także o dobytku znajdującym się w piwnicy, garażu czy na strychu.
Zacznij inwentaryzować swój dobytek. Ułatwi to rozmowy z firmą przeprowadzkową i ustalenie kosztu przeprowadzki. Taki spis będzie również nieocenioną pomocą podczas samej przeprowadzki, kiedy to posłuży do zarządzania procesem przeprowadzki.
Rozpocznij rozeznanie na rynku firm przeprowadzkowych.

Miesiąc wcześniej

Powiadom wszystkie osoby, urzędy i instytucje, które mogą być zainteresowane Twoim nowym adresem, o nowych danych do korespondencji.
Przejrzyj swoje ubrania, książki oraz rzeczy osobiste. Zdecyduj się, które z nich chcesz zabrać ze sobą, a z którymi możesz się rozstać. Niepotrzebne, aczkolwiek będące w dobrym stanie ubrania, książki czy zabawki można oddać do pobliskiej instytucji wspierających ludzi ubogich i potrzebujących.
Zarezerwuj ostateczny termin przeprowadzki, ustal wszystkie niezbędne szczegóły usługi. Miesiąc czasu to odpowiednio długi okres aby zaplanować sobie dzień wolny w pracy i umówić się z firmą przeprowadzkową na ten właśnie konkretny termin.

Trzy tygodnie wcześniej

Postaraj się o niezbędne materiały do pakowania.
Jeżeli mieszkanie, które opuszczasz wymaga drobnych napraw przed oddaniem go w ręce nowego użytkownika, to czas najwyższy, aby się tym zająć.
Wytrzep dywan, upierz kanapy i wyczyść meble tak, aby w nowym mieszkaniu móc od razu z nich korzystać.
Zacznij kompletowanie najważniejszych dokumentów osobistych takich jak legitymacja ubezpieczeniowa, książeczka zdrowia, polisy ubezpieczeniowe, itp, tak żeby podczas przeprowadzki a także tuż po niej mieć do nich stały dostęp.
Zacznij porządkowanie piwnicy lub garażu - zdecyduj się, które rzeczy chcesz ze sobą zabrać, które oddać znajomym, a których powinieneś się pozbyć.

Dwa tygodnie wcześniej

Zaplanuj opiekę nad dziećmi i zwierzętami na dzień przeprowadzki.
Przestań kupować jedzenie o przedłużonym terminie ważności. Staraj się aby jedzenia starczyło dokładnie do dnia przeprowadzki, uzupełniaj częściej zapasy ale w mniejszych ilościach.
Rozwiąż umowy zawarte z dostawcami mediów takich jak telefon, telewizja kablowa czy internet.

Tydzień wcześniej

Zakończ wszystkie umowy na dostawy do Twojego domu np. prenumeraty czasopism.
Zwróć książki do biblioteki, oddaj płyty i kasety do wypożyczalni.
Zapoznaj się z otoczeniem twojego nowego miejsca zamieszkania. Dowiedz się gdzie znajduje się najbliższy sklep, apteka, stacja benzynowa czy przychodnia zdrowia. Dobrze jest również zapoznać się z lokalizacją urzędów i oddziałów banków.

Dzień przed przeprowadzką

Zakończ pakowanie.
Przygotuj rzeczy wartościowe i spakuj je w sposób, który umożliwi Ci przewiezienie ich we własnym zakresie i stałą kontrolę nad nimi.
Przygotuj najważniejsze dokumenty, które powinieneś mieć cały czas przy sobie i znajdź dla nich bezpieczne miejsce, do którego będziesz miał stały dostęp.

Dzień przeprowadzki

Dokładnie przeczytaj i podpisz umowę jeszcze przed rozpoczęciem przeprowadzki.
Bądź obecny podczas przeprowadzki, aby w każdej chwili móc odpowiedzieć na pytania pracowników firmy przeprowadzkowej.
Po opuszczeniu starego lokalu przez pracowników sprawdź dokładnie czy nic nie umknęło uwadze pracowników.
Poinformuj kierowcę o szczegółach dojazdu do nowego miejsca.