Strona glówna Strona główna Mapa strony Mapa strony Formularz wyceny Przeprowadzki cennik Kontakt DTS Przeprowadzki
PRZEPROWADZKI FIRM PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE PRZEPROWADZKI KRAJOWE PRZEPROWADZKI FIRM PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE PRZEPROWADZKI KRAJOWE PRZEPROWADZKI FIRM PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE PRZEPROWADZKI KRAJOWE
Poznaj firme DTS: Popularne kierunki: Wiecej:
Referencje
Oferta przeprowadzek
Magazynowanie mienia
Ubezpieczenie
Opakowania
Zabacz nasza flote
Przeprowadzki Niemcy
Przeprowadzki Londyn
Przeprowadzki Holandia
Przeprowadzki Belgia
Przeprowadzki Dublin
Przeprowadzki Anglia
Poradnik przeprowadzkowy
Uzyteczne linki
Oferta last-minute
Poznaj naszą firmę: Dowiedz się więcej: Ważne:
Referencje
Flota i technologia
Ubezpieczenie
Zakres realizowanych uslug
Obsluga salonów meblowych
Polskie Stowarzyszenie Przeprowadzkowe
Nagrody i wyróznienia
Zaplecze techniczne
Kontakt
Histora firmy
Poradnik dla firm
Ciekawe linki
O firmie: Poradnik przeprowadzkowy: Inne:
Referencje
Ubezpieczenie i gwarancja
Flota pojazdów
Magazynowanie mienia
Opakowania
Kontakt
Jak wybrac firme?
Przygotowania
Jak sie pakowac?
Porady ekseprtów
Kalendarz przeprowadzkowy
Stowarzyszenie
Linki
Galeria zdjec

Porady specjalistów

jeżeli zamierzasz spakować się we własnym zakresie, dowiedz się kilku szczegółów dotyczących sposobów pakowania i zabezpieczania wrażliwych elementów twojego domowego wyposażenia.

Lodówki i zamrażarki.

Rozpoczynamy rozmrażanie co najmniej jeden dzień przed przeprowadzką. Urządzenia powinny być osuszone i wywietrzone w celu uniknięcia rozchodzenia się przykrego zapachu na pozostałe meble. Na czas transportu wszelkie elementy wyposażenia wnętrza komory chłodzącej powinny zostać zdemontowane w celu uniknięcia obijania się o powierzchnię ścian. Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej.

Sprzęt audio-video.

Przed przewożeniem sprzętu audio-video musimy się upewnić, że zostały wyjęte ze środka płyty, kasety i inne nośniki informacji. Staraj się żeby wszystkie kable oraz piloty przewożone były razem ze sprzętem, do którego należą.

Sprzęt komputerowy.

Przede wszystkim postaraj się zrobić kopię bezpieczeństwa wszystkich ważnych informacji znajdujących się na twoim dysku. Trochę wysiłku przed przeprowadzką pozwoli uniknąć niemiłego rozczarowania po jej wykonaniu.
Przy zabezpieczaniu monitora najistotniejszym elementem do osłonięcia jest kineskop. W celu dokładnego jej zabezpieczenia najlepiej posłużyć się materiałem izolującym, osłaniając powierzchnię kineskopu. Należy odłączyć wszelkie części, które ze względu na odstawanie od właściwej bryły monitora mogą ulec złamaniu.
W przypadku drukarki laserowej powinniśmy usunąć pojemnik z tonerem, który może rozsypać się wewnątrz drukarki. W drukarce igłowej powinniśmy pamiętać o ochronie głowicy, którą możemy zabezpieczyć wkładając pod nią kawałek czystego papieru.

Transport roślin.

Rośliny domowe wymagają specjalnego traktowania podczas przeprowadzki. Należy ograniczyć do minimum skutki wpływu na rośliny warunków atmosferycznych. Przebywanie w temperaturze poniżej 2 i powyżej 35 stopni Celsjusza dłużej niż godzinę zabija większość roślin. Dla utrzymania stabilnych warunków rośliny powinny być dokładnie owinięte folią strech, która doskonale izoluje i zabezpiecza przed wpływem temperatury i wilgotności. Dla skrócenia czasu, w którym rośliny poddawane są wpływowi warunków atmosferycznych, powinniśmy starać się by były one wynoszone z pomieszczenia na samym końcu i w pierwszej kolejności wnoszone do nowego lokalu.