Strona glówna Strona główna Mapa strony Mapa strony Formularz wyceny Przeprowadzki cennik Kontakt DTS Przeprowadzki
PRZEPROWADZKI FIRM PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE PRZEPROWADZKI KRAJOWE PRZEPROWADZKI FIRM PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE PRZEPROWADZKI KRAJOWE PRZEPROWADZKI FIRM PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE PRZEPROWADZKI KRAJOWE
Poznaj firme DTS: Popularne kierunki: Wiecej:
Referencje
Oferta przeprowadzek
Magazynowanie mienia
Ubezpieczenie
Opakowania
Zabacz nasza flote
Przeprowadzki Niemcy
Przeprowadzki Londyn
Przeprowadzki Holandia
Przeprowadzki Belgia
Przeprowadzki Dublin
Przeprowadzki Anglia
Poradnik przeprowadzkowy
Uzyteczne linki
Oferta last-minute
Poznaj naszą firmę: Dowiedz się więcej: Ważne:
Referencje
Flota i technologia
Ubezpieczenie
Zakres realizowanych uslug
Obsluga salonów meblowych
Polskie Stowarzyszenie Przeprowadzkowe
Nagrody i wyróznienia
Zaplecze techniczne
Kontakt
Histora firmy
Poradnik dla firm
Ciekawe linki
O firmie: Poradnik przeprowadzkowy: Inne:
Referencje
Ubezpieczenie i gwarancja
Flota pojazdów
Magazynowanie mienia
Opakowania
Kontakt
Jak wybrac firme?
Przygotowania
Jak sie pakowac?
Porady ekseprtów
Kalendarz przeprowadzkowy
Stowarzyszenie
Linki
Galeria zdjec

Pakowanie

Jeżeli zależy nam na obniżeniu kosztu przeprowadzki, możemy spakować nasz dobytek we własnym zakresie. Chcąc zaoszczędzić możemy przerzucić ten obowiązek z firmy przeprowadzkowej na siebie samych, lecz musimy zdać sobie sprawę z faktu, że dokładne spakowanie swojego dobytku wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania.

Nigdy nie jest za wcześnie, żeby rozpocząć pakowanie. Właściwy margines czasowy pozwoli nam skompletować pełną gamę materiałów pakujących i zabezpieczyć wszystkie przedmioty z należytą troską. Obiegowa opinia głosi, że wyposażenie mieszkania jest w stanie "przeżyć" najwyżej trzy przeprowadzki. Przygotowując siebie i swoje rzeczy odpowiednio wcześnie i w prawidłowy sposób, możemy wyłamać się od tej reguły.

Cięższe rzeczy, mniejsze opakowania.

Nie starajmy się zmieścić całego swojego dobytku w jednym wielkim kartonie. Starajmy się pakować rzeczy ciężki w stosunkowo małych opakowaniach, aby przenoszenie ładunku nie sprawiało nam trudności. Prosta zasada mówi, że jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z podniesieniem kartonu to jest on po prostu przeładowany. I najważniejsze - podnosimy opakowania siłą swoich kolan, a nie kręgosłupa!

Pomyśl zanim zapakujesz.

Zastanów się, które rzeczy mogą być potrzebne w trakcie przeprowadzki i nad którymi powinieneś mieć stałą kontrolę. Nie pakuj wszystkiego, co wpadnie ci pod rękę, tylko zastanów się nad listą rzeczy, które powinieneś mieć cały czas pod ręką. Oprócz dokumentów, kart kredytowych, legitymacji ubezpieczeniowej pamiętaj także o biżuterii, pamiątkowych kolekcjach oraz innych rzeczach o szczególnej wartości materialnej i pamiątkowej. Znajdź dla nich oddzielne opakowani i przewieź osobiście. O ile oczywiście rozmiary tych rzeczy na to pozwalają.

Używaj sprawdzonych rozwiązań.

Najbardziej uniwersalnym środkiem służącym do pakowania naszego wyposażenia są opakowania kartonowe. Jeżeli twoja firma przeprowadzkowa nie posiada w swojej ofercie opakowań, możesz otrzymać je z pobliskiego sklepu spożywczego, w którym każdego dnia wyrzuca się dziesiątki takich opakowań. Należy pamiętać jednak, iż używane opakowania nie zawsze nadają się do pakowania cięższych elementów dobytku. Cięższe rzeczy mogą rozerwać dno w powtórnie użytkowanym kartonie.

Śpiesz się powoli.

Postaraj się, aby rzeczy delikatne zostały spakowane w sposób dokładny i rozważny. Każdy element podatny na uszkodzenia mechaniczne powinien być zawinięty w oddzielne opakowanie. Postaraj się także, aby wolne przestrzenie pomiędzy delikatnymi przedmiotami zostały wypełnione, zmniejszając sposobność do przemieszczania się przedmiotów.

Pięć minut dłużej to godzina krócej.

Podczas pakowania pamiętaj o dokładnym opisywaniu zawartości każdego kartonu. Jeżeli w kartonie znajdują się rzeczy tłukące bądź delikatne, pamiętaj o jego należytym oznakowaniu. Trochę więcej wysiłku podczas pakowania pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwowych poszukiwań podczas rozpakowywania.

Przygotuj sprzęt do przeprowadzki.

Przed przeprowadzką odpowiednio wcześnie zacznij rozmrażanie lodówki, upewnij się, że pralka i zmywarka zostały opróżnione z wody oraz zrób kopię plików znajdujących się w komputerze. Postaraj się, aby wszystkie kable i przewody doprowadzające zostały przetransportowane łącznie ze sprzętem, do którego są przyporządkowane.

Organizacja przede wszystkim.

Możesz przyśpieszyć proces przeprowadzki wydzielając jedno pomieszczenie na ustawienie w nim kartonów i opakowań. Pamiętaj, aby było to miejsce stosunkowo blisko drzwi wejściowych.

Lustra.

Zacznij od naklejenia na powierzchni lustra taśmy w kształcie litery X. Uniemożliwi to rozpadnięcie się lustra w przypadku stłuczenia podczas transportu. Owiń wszystkie krawędzie materiałem izolującym, aby uniemożliwić obtłuczenie się krawędzi. Całość umieść w kartonowym opakowaniu, wypełnionym papierem gazetowym.

Obrazy.

Owiń dokładnie cały obraz w papier gazetowy i zabezpiecz od zewnątrz opakowaniem tekturowym. Zamiast tego możesz posłużyć się folią bąbelkową, która idealnie zabezpiecza delikatne przedmioty. Postaraj się znaleźć dostosowane rozmiarami opakowanie, którego wolne przestrzenie wypełnij starymi gazetami bądź gąbką. Jeżeli obraz jest osłonięty szybą, pamiętaj o naklejeniu taśmy klejącej w kształcie litery X.

Rzeźby i kryształy.

Do pakowania tych przedmiotów potrzebne są opakowania w przybliżeniu o jedną trzecią większe niż wymiary przewożonego eksponatu. Nadmiar przestrzeni jest niezbędny do dokładnego obłożenia delikatnej struktury materiałem izolującym wstrząsy. Zarówno rzeźby jak i kryształy należy dodatkowo owinąć folią bąbelkową i obkleić taśmą.

Talerze.

Przygotuj dużą ilość papieru pakowego o wymiarach odpowiadających rozmiarom talerzy. Układaj naczynia pionowo jedno obok drugiego przekładając je każdorazowo papierem. Dla zachowania stabilności naczyń wewnątrz opakowania, wypełnij wolne przestrzenie pogniecionymi gazetami.

Szklanki i filiżanki.

Oprócz niezbędnych materiałów, będziesz potrzebował również mnóstwo cierpliwości. Każdą część zastawy powinieneś zawinąć w folię bąbelkową lub ewentualnie papierem gazetowym. Należy owijać naczynia w ten sposób, aby papier nie stracił do końca "sprężystości", która umożliwi lepszą amortyzację.